سبدهای داخل کابینت و اکسسوری

سبد سوپری کابینت آشپزخانه
امروزه استفاده از اکسسوری آشپزخانه با تنوع بسیاری در سایز و طرح های مختلف وجود دارد که هم در جنبه ی کاربردی و هم زیبایی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. تجهیزاتی ثابت و آویز کابینت و سبد سوپرکابینت آشپزخانه نمونه ای از این اکسسوری ها می باشند.

این تجهیزات که دارای طراحی بسیار متنوع می باشد، سبک جدید طبقه بندی داخلی کابینت ها را عرضه میکند. سوپری های ریلی که داخل کابینت متحرک می باشند همزمان با طبقه بندی کابینت ها دسترسی به مواد غذایی و وسایل درون طبقات را آسان خواهد کرد.

به طور کلی می توان گفت نصب سبد سوپر کابینت آشپزخانه برای استفاده ی کاربردی و برقراری نظم در فضای داخلی آشپزخانه بسیار مناسب است. تنوع موجود در مدل و سایز سبد سوپری برای ابعادهای متفاوت کابینت آشپزخانه موجود می باشد.

مدل های مختلف این مجموعه ی بر اساس قرار گیری ریل ها از انواع سبدهای سوپر وسط، سوپر پهلو، سوپر یخچالی، سوپر ریل کف و سبد کنج تشکیل شده است. ابعاد این سبد سوپر کابینت پرکاربرد به صورتی است که تقریبا برای هر طول و عرض کابینت قابل ساخته شدن را خواهد داشت. نکته بسیار قابل اهمیت اینکه فضاهای پرتی و با دسترسی سخت مانند کنج آشپزخانه با نصب سوپر ریلی بسیار پر کاربرد خواهد شد. در ادامه به معرفی انواع سبدهای سوپر کابینت می پردازیم:

سبد سوپری کابینت

 

ساختار سبد سوپر کابینت آشپزخانه
ساختار سبد سوپری از سه بخش اصلی تشکیل شده است.

طبقات: باید این اکسسوری آشپزخانه در دسته ی سبد های سه طبقه قرار دارد. دو ریل در قسمت بالا و دو ریل در پایین سبد بهینه قرار میگیرد و به سقف و کف کابینت متصل می شود.

کلاف یا چهارچوب: کلاف سبد یا همان چهارچوب فلزی دور طبقات است که قابلیت جابجایی دارد. این کلاف از دو قسمت بالا و پایین کابینت به ریل ها متصل می باشد. سوراخ های تعبیه شده بر روی چهار چوب قابلیت جابجایی و تغییر فاصله ی طبقات را ایجاد میکند و این مزیت باعث قرار گرفتن کالاهایی با ارتفاع مختلف مانند انواع بطری و شیشه های جا ادویه ای داخل طبقات می شود.

ریل ها

قابلیت نصب درب در اکسسوری آشپزخانه ریلی
نمای ظاهری آشپزخانه پس از نصب سبد سوپری ریل وسط بهینه حفظ و ترتیب کابینت ها در جای خود باقی خواهد ماند. قابلیت نصب درب در این مدل از سبد های سوپری باعث داخل و خارج کردن آسان ریل ها در کابینت می شود. برای استفاده از این قابلیت کافی است درب کابینت محل نصب را با استفاده از یراق موجود همراه سبد به قسمت جلویی کلاف متصل کنید.

حرکت سبد و جابجایی آن در طول کابینت به وسیله ی دو ریل ساچمه ای انجام خواهد شد. سبد سوپر ریل وسط بهینه با ارتفاع 110-90 سانت و یونیت40-35 سانت نمونه ای از تجهیزات اکسسوری آشپزخانه بوده. از مزایای ریل ساچمه ای می توان دوام، حرکت روان و ایمنی نام برد. ایمنی ریل به دلیل وجود ضامن هایی نگهدارنده در قسمت انتهایی آن است که مانع افتادن سبد می شود.

اکسسوری آشپزخانه ریلی

 

تغییر ارتفاع سبد (فاصله ی طبقات) سوپری کابینت
نصب آسان و راحت و استفاده بهینه از داخل کابیت آشپزخانه در ساخت این اکسسوری توجه بسیار شده . قابلیت رگلاژ به کار رفته باعث می شود تا فاصله ی بین طبقات سبد و حتی ارتفاع کلی سبد قابل تغییر باشد.

با این قابلیت ارتفاع سبد را تا 15 سانتی متر می توان جا به جا کرد و یا بعد از اسباب کشی سبد را در کابینت خانه ی جدید خود نصب کنید با تغییر ارتفاع می توان انواع بطری ها و شیشه های بلند را به راحتی در بین طبقات جای داد.

بهترین جنس در سبد سوپری و اکسسوری آشپزخانه

توجه به جنس لوازمی که درآشپزخانه استفاده می شوند به دلیل در معرض رطوبت و زنگ زدگی بالا مانند انواع آبچکان داخل کابینت یا اکسسوری های ریلی و کشویی، بسیار مهم است. پوشش سبد سوپری ریل وسط بهینه با آبکاری کروم علاوه بر نمای استیل رنگ و براقی که به آن داده، سبب ایجاد مقاومت محصول در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی شده است.

رنگ استیل این سبد به شما امکان هماهنگ کردن آن با سایر اکسسوری های آشپزخانه را خواهد داد. می توانید در صورت تمایل درب کابینت خود را شیشه ای انتخاب کنید تا منظره ی زیباتری از دکوراسیون مدرن قابل نمایش باشد. چهارچوب کالا معمولا با رنگ الکترواستاتیک پوشش داده می شود رنگ کوره ای در برابر تغییرات دما و رطوبت مقاومت بالایی دارد و شکل ظاهری خود را برای مدت طولانی حفظ میکنند.

 

تناسب ابعاد سبد سوپری کابینت

هادسون
با وجود قابلیت رگلاژ محدوده ی ارتفاع سبد را متناسب با ارتفاع کابینت می توان تغییر داد. اما این تغییر تا 20 سانتی متر قابل تغییر می باشد. بنابراین در نصب مدل سبد سوپری باید ارتفاع کابینت از 90 تا 110 سانتی متر باشد یعنی زمان نصب کابینت آشپزخانه ممبران و یا کابینت آشپزخانه انزو و کابینت آشپزخانه روکش چوب یا … باید ارتفاع کابینت 90 تا 110 باشد تا سوپری درون آن قابل نصب باشد.

همچنین عرض 29 سانتی متری سبد، کابینت محل نصب آن باید عرضی 35 تا 40 سانتی متر داشته باشد. عمق سبد نیز 50 سانتی متر بوده و درون کابینتی به عمق حداقل 55 سانتی متر قابل نصب خواهد بود. این مدل سبد های سوپری در عرض های متفاوت و ارتفاع های مختلفی به بازار عرضه شده اند.

انواع سبد سوپری اکسسوری کابینت آشپزخانه
یراق هایی که در اینجا می خواهیم به شما معرفی کنیم باعث سهولت کار در آشپزخانه می شود:

1- سوپری های جای بطری یا ادویه جات
بهترین استفاده از یک فضای 15 یا 20 سانتی درآشپزخانه با نصب سبد جا ادویه‌ای داخل کابینت امکان پذیر است. جهت دسترسی آسان به لوازم آشپزی مانند ظروف ادویه و افزایش سرعت در انجام کارها احتیاج به یک کابینت کم عرض کنار اجاق یا یخچال دارد. سبد جا ادویه ای ریلی زیر مجموعه سبد سوپری مواد غذایی محسوب می شود و به دلیل پهنای کم طبقات با این نام در بازار شناخته شده است.

عرض این سبدها معمولا 15 تا 30 سانتی متر است و دارای ارتفاع 60 الی 220 سانتی متر می باشد. با خرید سبد های جا ادویه ای تمام فضای داخل سبد سوپری را به مواد غذایی اختصاص دهید. با سبد جا ادویه مکانی مشخص برای شیشه های جا ادویه در کابینت خواهید داشت.

 

سبد سوپری ادویه جات

2- سبد مواد شوینده
فضای داخل کابینت زیر سینک ظرفشویی معمولا مکان قرار گیری مواد شوینده و بهداشتی می باشد که برای نظم دهی و دسترسی آسان می توان از سبد سوپری مواد شوینده استفاده کرد. نصب این سبدکمک میکند تا از احتمال ریختن مواد شوینده کف کابینت جلوگیری شود،

گاهی سبد سوپری مواد شوینده داخل کابینت کنار ماشین ظرفشویی یا لباسشویی قرار دارند. ابعاد و مدل های مختلفی از این سبد قابل دسترس است که می توان با توجه به اندازه ی کابینت و فضای موجود آنچه مورد نیازمان است تهیه کرد.

 

سبد سوپری مواد شوینده

3- سبد سیب زمینی و پیاز که معمولا تک کشو می باشد.
برای سیب زمینی و پیاز انواع مختلفی از سبد در بازار دیده می شود که برخی از آن ها داخل کابینت قابل نصب می باشد یک صفحه در قسمت کف این مدل از سبدهای سوپری تعبیه شده که برای قرار دادن مواد غذایی مانند سیب زمینی و پیاز بسیار کاربردی می باشد.

این صفحه مانع ریختن پوست پیاز و سیب زمینی داخل کابینت خواهد شد. غالبا مدل های کابینتی این سبد ریلی نصب می شوند. تناسب ابعاد متنوعی از لحاظ طول و عرض در رابطه با این گروه باعث انتخاب آن برای یونیت های متفاوت فراهم می سازد.

 

 

 

سبد سوپری سیب زمینی

 

4- اینگونه سبد های تک کشو معمولا برای لیوان ها هم استفاده میشود
سبد ریلی چند منظوره ، سبد سوپر مارکت داخل کابینت است که طبقات آن ها به صورت جداگانه نصب می شود. این مدل از اکسسوری آشپزخانه از لحاظ ظاهری مانند کشوهایی می باشد که نیاز به مکان از پیش تعیین شده هستند.

سبد سیب و پیاز ریل کنار  عرض 30 و 35 و 40 سانت

فرق این سبد ریلی نسبت به سایر مدل ها در حرکت طبقات می باشددر این نوع سبد طبقات به طور مستقل خارج می شوند. به عبارت دیگر هنگام نیاز تنها کافیست که از داخل کمد طبقه ی مورد نظر را بیرون بکشیم. ریل های این سبدها به دیواره ی کابینت آشپزخانه متصل هستند. انواع سبد ریلی چند منظوره دارای ابعاد و تعداد طبقات مختلف و متنوعی می باشد.

 

 

سبد های تک کشو

5- سوپری های ریل وسط کف طوری یا کف بسته که موارد مصرفی زیادی دارد.
سبد سوپر ریل وسط گزینه برتر برای نصب داخل کابینتی با ارتفاع زیاد و عرض کم می باشد. به عنوان مثال اگر یک فضای 25 یا 30 سانتی متری در کنار یخچال باشد حتما برای آن یک کابینت در نظر بگیرید. سپس با خرید سوپر ریل وسط به کلیه ی بخش های داخلی کابینت دسترسی آسان دارید.

پیشنهاد این مدل از سبد سوپر مارکت کابینت آشپزخانه برای فضاهایی این چنینی (کنار یخچال) به دلیل مکان قرار گیری ریل های آن است. زیرا ریل های سبد نیاز به مکان خاصی ندارند و تنها کافیست به قسمت بالا و پایین (کف) یونیت وصل باشند.

 

6- سوپری های کمد های کنجی که یکی از مشکلات کابینت های کنجی را حل کرده است

برای بهترین استفاده از دیوار گوشه، کشو یا کابینت نصب تجهیزات کنج آشپزخانه می باشد. معمولا کابینت کنج کم کاربرد یا پرتی برای لوازم و ظروف اضافی استفاده می شود زیرا دسترسی به بخش انتهایی این کابینت بسیار دشوار است و نمی توان مواد غذایی یا وسایل روزمره را داخل آن گذاشت. همچنین اکسسوری هایی برای دیوار کنج یا کشوهای کابینت کنج نیز طراحی و در بازار عرضه شده اند. نمونه های مختلف تجهیزات کنج آشپزخانه از انواع کنج های جادویی و سبدهای دیواری تشکیل شده است.

 

سوپری های کمد های کنجی

7- سوپری های یخچالی که جدا از یراق داخل کمد یک یراق دیگر روی درب نصب می شود که فضای کار آمد بیشتری را به شما می دهد
سبد سوپر یخچالی یکی از مدل های سوپر مارکت کابینت آشپزخانه می باشد و به دلیل استفاده از کلیه ی فضای موجود به محبوبیت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است،

به عنوان مثال همانگونه که بر روی درب یخچال طبقاتی جهت قرار دادن مواد غذایی نصب شده و همگی قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند، سبد سوپر یخچالی نیز دارای این مزیت است. از دیگر مزیت این نوع سبد دسترسی آسان به لوازم داخل کمد می باشد.

به دلیل اینکه سبد سوپری داخل کابینت به وسیله ی دو اهرم به درب کابینت متصل می شوند و با باز شدن آن خیلی راحت کلاف یا همان طبقات داخل کمد به جلو کشیده خواهند شد.

Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *